Mocny foch, spokojne dni czy rzucanie talerzami? To zależy od twojego znaku zidiaku.

Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak gniewają się poszczególne znaki zodiaku.

Barany

Gwałtowny Baran wybucha z gniewu bardzo szybko. Każda iskra powoduje pożar. Ma on w sobie gniew, nad który czasami trudno jest mu kontrolować. Nawet gdy chce byc spokojny, jest to trudne, a czasami po prostu niemożliwe. Gdy Baran jest zły, krzyczy, ryczy, a nawet rzuca się na innych. Nawet jeżeli udowodnisz mu, że się myli, to podda się, bo zawsze musi wygrywać. Jednakże jego złość nie trwa długo. Nieoczekiwanie próbuje się pogodzić i jest zaskoczony, gdy przeciwnik wciąz się gniewa. Łatwo przychodzi mu przebaczanie. Nie rozumie ludzi, zrywających znajomość po kłótni. Po kłótni szybko o niej zapomina.

Byki

Spokojny i stonowany Byk wydaje się być oazą spokoju. Jednakże ma on swoje granice i biada tym, którzy je przekroczą. Zdrada oraz nielojalność jest dla niego najgorsza. Nie lubi nierównego traktowania bądź dyskryminacji. Jego gniew rosnie powoli, na początku nikt go nie zauważa. Potrzebuje dużo czasu na przemyślenie wszystkiego i powrócenie do spokoju. Preferuje podyskutować i powymieniać poglądy niż się awanturować. Na spokojnie próbuje pokazac innym, że ma inną opinię. Jednakże, jeżeli czuje się zlekceważony bądź zignorowany, może okazac gniew. Gdy się na kogoś złości, pamięta jego wszelkie “czyny” i drażni i wszystko go w tej osobie irytuje. Czasami jasno określa, dlaczego się gniewa. Po wyjaśnieniu sytuacji wybacza, lecz nigdy nie zapomina. Jest osobą trudną do odbudowania starych relacji.

Bliźnięta

Bliźnię jest osobą żywiołową oraz nieprzewidywalną. Nie da się być przygotowanym na to, jak zareaguje w sytuacji konfliktowej. Czasami na spokojnie i z rozsądkiem omijają wszystko, czasami decydują się na konwersację, jednakże zdarza się, iż po zdenerwowaniu zachowuje się jak furiant. Lubi wyrażać swoje emocje, jednakże czasami trudno je zrozumieć. Wściekłe Bliźnię krzyczy, tłucze naczynia, kopie w drzwi - jest zdolny do wszystkiego. Czasem jest wulgarny, a jego słowa potrafią zranić. Nikt nigdy nie wie, czy awantura skończy się na zerwanej znajomości czy na pogodzeniu się. Czasem gniew Bliźniaka ma poważne konsekwencje – pisze skargi, rujnuje reputację zawodową, czyści konta, niszczy meble bądź rysuje komuś auto.

Raki

Rak jest osobą spokojną, ugodową oraz starającą się rozumieć pozycję osoby, z którą ma konflikt. Jednakże jeżeli poczuje się niedoceniany, niezrozumiany bądź obrażany, zaczyna się gniewać. Na szczęście bardzo rzadko wybucha. Nie oznacza to jednak, iż jego gniew nie jest silny. Rozgniewany Rak czuje wewnętrzną niechęć do osoby, z którą się kłóci. Dlatego też jedyna widoczna zmiana w jego zachowaniu to oddalenie się. Zazwyczaj stosuje agresję bierną – nie słucha, nie dotrzymuje obietnic i robi drugiej osobie na złość. Rak jest mistrzem zwodów. Rozgniewany Rak nie ma dla ciebie czasu, nie odbiera od ciebie telefonów, obiecuje spotkania i na nie nie przychodzi. Udaje, że nic się nie stało i unika konfrontacji, dlatego ciężko jest się z nim dogadać. Jednakże jeżeli Rak jest dla ciebie ważny, nie przestawaj się starać. Powoli wszystko wróci do normalności.

Lwy

Lew jest prawdziwym władcą i nigdy się nie myli. Gdy ktoś go ignoruje, kwestionuje bądź lekceważy, niech spodziewa się ogromnej złości. Podczas awantury z Lwem musisz wiedzieć, że Lew zawsze postawi na swoim. Zdenerwowany Lew powie wszystko, by wygrać. Utrata go boli, więc robi wszystko, by wygrać. Nie obchodzą go konwenanse. Nie obchodzi go, kto się patrzy. Ponadto angażuje w to obserwujących, by każdy wiedział, że racja leży po jego stronie. Jednakże Lew nie lubi awantur. Jeżeli sam wywoła kłotnię, to tylko dlatego, że potrzebuje uwagi. Lwii gniew szybko znika. Szybko stara się pogodzić i szokuje go, gdy ktoś wciąż jest na niego zły. Nie jest mściwy lub pamiętliwy. Szybko zapomina o kłótniach i chętnie przyjaźni się z wrogami. O ile się z nim zgadzają.

Panny

Panna jest osobą bardzo cierpliwą i mogącą dużo znieść. Wszystko rozumie i wybacza innym wszystko. Jednakże ma ona swoje granice. Często nawet nie spostrzeżesz, że coś jest nie tak. Panna unika konfrontacji i zamiast tego woli milczeć. Najlepsze w tej sytuacji jest nie naciskanie, lecz zostawienie jej w spokoju, by mogła się uspokoić. Nigdy nie naciskaj na Pannę. Jeżeli na nią krzykniesz, możesz jej już nigdy nie ujrzeć. Rozczarowana Panna odbiera wszystkie kłótnie jako naruszenie jej zaufania. Jest ono trudne do odbudowania. Co więcej, zraniona Panna, bojąc się o kolejne ciosy, unika bliskości z innymi. A bardzo jej potrzebuje.

Wagi

Waga jest osobą pogodną, cierpliwą oraz niezwykle trudną do zdenerwowania. Zawsze próbuje znaleźć rozwiązanie problemu. Nawet jeżeli ktoś przekroczy jej granice, pozostanie spokojna. Będzie oddychała głęboko, dopóki się uspokoi. Choć na pozór jest spokojna, jest także niezwykle wrażliwa. Nie często się denerwuje, zazwyczaj jest po prostu zraniona. Gdy tak się stanie, mówi o tym, aż do skutku. Chyba każdy wolałby kłótnię aniżeli niekończące się gorzkie słowa. Jeśli nie uzyska odpowiedzi, Waga cofnie się. Nienawidzi konfrontacji, więc czasami woli przestać się do kogoś odzywać. Do kończa życia będzie pamiętała zniewagę. Niby wszystko jest już w porządku, lecz z pewnością, przy pierwszej lepszej okazji Waga wypomni nam, jak ją zraniliśmy. Użyje nasze słowa przeciwko nam.

Skorpiony

Urażony Skorpion stanie się twoim największym wrogiem. Jest on osobą niezwykle skrytą oraz tajemniczą, dlatego robi dobrą minę do złej gry. Wszystko wydaje się umykać jego uwadze. Niesty Skorpion pamięta wszystko. Czeka na odpowiedni moment, by się zemścić. Zamiast kłócić się, krzyczec i bić, Skorpion podstępnie wykończy wroga. Jedyny wyjątek to zazdrość. Zagrożony Skorpion wybucha. Zazwyczaj nie łatwo jest zauważyć, że Skorpion coś do nas ma. Jego gniew długo narasta. Jedyny sygnał ostrzegawczy to jego chłodny wzrok. Skorpion długo planuje zemstę i często jest ona okrutna. Nawet po pogodzeniu się, wiedz, iż Skorpion nigdy nie zapomni tego, co zrobiłeś.

Strzelce

Strzelec często uważany jest za prawdziwego dyplomatę oraz oazę spokoju. Jednakże jest on osobą nerwową, wybuchową oraz żywiołową. Chociaż próbuje kontrolować swoje emocje, jest to dla niego bardzo ciężkie. Jego gniew jest niezwykle dramatyczny. Krzyczy, wyzywa, poniża i obraża. Zawsze mocno rani i uderza w najwrażliwsze punkty. Wtedy dyskutowanie nic nie da. Najlepsze będzie odejście i zostawienie go samego. Zazwyczaj jego ataki są niesprawiedliwe. Wyżywa się na tych, którzy nic nie zawinili. Po uspokojeniu się, trzeba z nim wyjaśnij wszystko na spokojnie. Strzelec po opanowaniu swoich emocji zazwyczaj jest bardzo zawstydzony.

Koziorożce

Koziorożec jest zazwyczaj osobą, która żyje w niezwykle ustrukturyzowanym świecie. Wszystko ma własne miejsce i niech tak zostanie. Ustalony porządek nie powinien zostać zniszczony. Koziorożec nie jest osobą wybuchową. Jego gniew narasta wolno, lecz nizwykle sukcesywnie. Jeżeli ktoś zdecyduje się przekroczyć jego granice, wszystko to zostanie zapamiętane. Stopniowane napięcie ostatecznie prowadzi do niezbyt dużej eksplozji. W trakcie kłótni z Koziorożcem, nie należy spodziewać się krzyków, choć po zaatakowaniu będzie się on bronić. Koziorożec woli wypowiedzieć wiele gorzkich słów. Choć nie zawsze wypowie je od razu. Czasami zdenerwowany Koziorożec zamknie się w sobie i będzie milczał. Dopiero po uspokojeniu się, będzie w stanie porozmawiać i przebaczyć.

Wodniki

Reakcje Wodnika na konflikt są różne. Czasami krzyczy i nie pozwala nam nic powiedzieć. Jest niesprawiedliwy oraz zaślepiony. Czasami Wodnik trzyma się z dala od kłótni. Zwykle postanawia ignorować kogoś, kto go zdenerwował. Jeżeli nie, będzie zimny, nieuprzejmy i bardzo oficjalny. Najczęściej, zamiast wybuchać gniewem pójdzie na relaksujący spacer. Jeżeli ktoś będzie zmuszał go do konfrontacji, Wodnik szybko i dosadnie utnie konwersację. Następnie zniknie i długo się nie odezwie. Czasami nawet zerwie z taką osobą kontakt. Wodnik zna ludzi i dokładnie ocenia szanse oraz perspektywy każdego związku. Po kłótniach czasami zdaje sobie sprawę, iż tej znajomości nie da się uzdrowić i nie marnuje na nią ani czasu, ani energii. Wtedy ostatecznie zamyka za sobą drzwi.

Ryby

Ryba jest osobą wrażliwą oraz unikającą konfrontacji. Nie lubi ona kłótni, a zamiast konfrontacji po prostu woli opuścic dane miejsce. Jednakże nie zawsze tak jest, ponieważ niepozorna Ryba ma w sobie dwa oblicza. Czasami, gdy się zdenerwuje, zamienia się w prawdziwego demona. Wtedy już nie ma zlituj. Jest osobą niesprawiedliwą, okrutną oraz mogącą stac się brutalna. Gdy się gniewają, najlepiej nie próbowac się tłumaczyć. Nie istnieje również metoda, która nad nią zapanuje. Nie ważne, czy też zaatakujesz czy będziesz spokojny. Wtedy najlepsze będzie odejście. Każda Ryba uspokaja się inaczej – czasami szybko opanowuje emocje, a czasami jest długo obrażona. Jednakże nigdy nie zapomina i zawsze przypomni ci o tym, co zrobiłeś. Czasami, by się upsokoić sięga po używki.

Główne zdjęcie: magia.onet.pl